EĞİTİM

 
 
A | a
titleGarip ve Zeycan Yıldırım Vakfı olarak başlattığımız ve sizlerin katkılarıyla sürdürdüğümüz “Yıldırım Okullarına Kütüphane” projemizde yaklaşık 4 ayı geride bıraktık. Amacımız, Yıldırım Grup’un sosyal sorumluluk bilinciyle Türkiye’nin farklı şehirlerinde yaptırdığı okullarda eğitim gören gençlerimizi daha fazla kitapla buluşturabilmekti.

Bu projeyi sadece Vakıf bütçesiyle gerçekleştirmek yerine birliktelik ruhu ile tüm Yıldırım Grup çalışanlarının da dahil olacağı toplu bir sosyal sorumluluk kampanyasıyla hayata geçirmek istedik.

Sizler de bu çağrımıza kayıtsız kalmadınız ve kampanyamız kapsamında;

·         Yıldırım Tower’da 21 kişi 318 kitap,

·         Gemlik Gübre’de 7 kişi 46 kitap,

·         Elazığ Eti Krom’da 4 kişi 104 kitap,

·         Yılport Gebze, Rotaport ve Solventaş’ta 8 kişi 97 kitap,

·         Yılport Gemlik’te 5 kişi 107 adet kitap getirerek katkı sağladı.


Kitap bağışları dışında Kitap Koala’ya 23 kişi maddi bağışta bulunarak toplam 2733 TL’lik destekte bulundu. Böylece maddi bağışlar karşılığı alınan kitaplarla birlikte kampanyamıza 66 Yıldırım Grup çalışanı toplam 900 kitapla katkı sağlamış oldu.

Kampanyamız kapsamında ilk ziyaretimizi Kasım ayında Yılport Ulaştırma Hizmetleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne gerçekleştirdik. Öğrencilerimize 250 kitap ve 1 masaüstü bilgisayar hediye ettik. Sırada Samsun Garip-Zeycan Yıldırım Fen Lisesi ile Elazığ Zeycan Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi var. İki okulumuza da hem sizlerin getirdiği kitaplar ve yaptığı bağışlar, hem de Vakıf bütçemizden ayrılan 10.000 TL karşılığı kitapla destekte bulunacağız. Ayrıca iki okulumuzun da kütüphanelerine birer masaüstü bilgisayar hediye edeceğiz.

Katkıda bulunan herkese, sadece 1 kitapla da olsa gençlerimizi okumaya teşvik eden ve projemize ortak olan çalışma arkadaşlarımıza içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Özel teşekkürlerimiz ise 3 kişiye…

Eti Krom’dan Sn. İbrahim Üstündağ, Finans/Hazine Bölümü’nden Sn. Özlem Gündüz ile Kurumsal Yönetim ve Yapılandırma Executive Direktörü Sn. Sinan Kar’a 50’nin üzerinde kitapla katkıda bulunarak kampanyamıza verdikleri önem ve destekten dolayı ayrıca teşekkür ediyor ve Vakfımızdan ufak bir hediye olan Starbucks kartlarını iyi günlerde kullanmalarını diliyoruz.