YARIŞMA DUYURULARI

 
 
A | a
title

İNOVASYON YARIŞMASI SONUÇLANDI

 

Garip ve Zeycan Yıldırım Vakfı’nın Yılmaden Holding’in destekleriyle düzenlediği “Daha Çevreci ve Güvenli Madencilik” temalı İnovasyon Yarışmasının kazananları belli oldu.

Madencilik sektöründe yenilikçi fikirleri desteklemek, ülkemizin dünya piyasalarında rekabet gücünü arttıracak, katma değeri yüksek özgün hizmet ve ürünlerin tasarlanmasına zemin hazırlamak, öğrencileri sektörle buluşturmak, Türkiye’de AR-GE ve inovasyon kültürünü yaygınlaştırmak, daha güvenli ve çevreci üretimi teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmada; Berkay Kullukçu’nun maden çalışanlarının güvenliği için tasarladığı “YAŞAM ÇADIRI” isimli proje birinciliğe hak kazandı.

Yarışmada Ahmet Güneş Yardımcı, “Yeraltı Madenlerinde Ana Nakliye Yolu Yazılımı” projesiyle ikinciliğe, Mustafa Onur Kaya ise “Maden Tasarım ve Simülasyon Programı MATASİM” projesiyle üçüncülüğe hak kazandı.

İnovasyon yarışması değerlendirme sonucunda iki proje de mansiyon ödülüne layık görüldü. Ekip olarak yarışmaya katılan Ercan Polat ve Erdal Karadağ “Modifiye Daralan Oluk” tasarımıyla, Sertaç Yaramış ise “ANFO Tüpü” projesiyle mansiyon ödülünün sahibi oldu.

Yarışmada ödüle hak kazana projelere; İTÜ Maden Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Kuzu, Yurt Madenciliğini Geliştirma Vakfı Başkanı Prof. Dr. Güven Önal, Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Kuluçka Merkezi Yöneticisi Dr. Mahmut Özdemir, Yılmaden CEO’su Alp Malazgirt ve Yılmaden Proje Müdürü Barış Elçi’den oluşan Seçici Kurul karar verdi.

 


Kazananlar:

Birincilik Ödülü

Berkay Kullukçu

Proje: Yaşam Çadırı

 

İkincilik Ödülü

Ahmet Güneş Yardımcı

Proje: Yeraltı Madenlerinde Ana Nakliye Yolu Yazılımı

 

Üçüncülük Ödülü

Mustafa Onur Kaya

Proje: Maden Tasarım ve Simülasyon Programı: MATASİM

 

Mansiyon Ödülü

Sertaç Yaramış

Proje: ANFO Tüpü

 

Mansiyon Ödülü

Ercan Polat – Erdal Karadağ

Proje: Modifiye Daralan Oluk