KÜLTÜR SANAT

 
 
A | a

Vakfımız Varyant Gençlik Satranç ve Spor Kulübü Derneği’nin “Altın Sponsoru”dur.

Gençlik ve Spor Bakanlığı verilerine göre futboldan sonra en çok lisanslı sporcu sayısına sahip olan Türkiye Satranç Federasyonu yaptığı faaliyetlerle yediden yetmişe satranç aracılığıyla her bireye ulaşan, etkileşimde bulunan güçlü bir federasyondur. Federasyon bünyesindeki 857 kulüp içerisinde Sivas’ta faaliyet gösteren ve geleceğin gençlerine ulaşmak vizyonuyla yola çıkan Varyant Gençlik Satranç ve Spor kulübü güçlü altyapısıyla eğitim faaliyetlerine hız kesmeden devam etmektedir. 2014 yılında kurulan kulüp kısıtlı imkanlarla kısa vadede hedeflediği başarılara ulaşmıştır. 3 yıllık faaliyet süresinde bireysel bazda milli takıma 5 adet sporcu yetiştiren ve sporcularını ulusal ve uluslararası arenada yer almasını sağlayan kulüp takım bazında en prestijli liglerden olan Süper Lige kadar yükselmiştir. Kulübün kısıtlı imkanlar dolayısıyla ulusal ve uluslararası arenada gerçekleştirmek istediği hayallere ortak olabilecek stratejik hayal ortaklarına ihtiyacı doğmuştur.

Bizlerde, Garip ve Zeycan Yıldırım Vakfı olarak bu noktada devreye girip, Varyant Gençlik Satranç ve Spor Kulübü’nün gerek marka değerini artırmak, gerek de sosyal sorumluluk projeleri kapsamında gerçekleştirecekleri her adımda destek sağlamak amaçlı sponsor olmuş bulunmaktayız.

Bu bağlamda; kulübün satranç sporunu yaşatabilmesi, geliştirebilmesi, çocuklarımızın problem çözme yetenekleri ile birlikte analitik düşünme sistemlerinin gelişmesine vakfımız olarak bir nebze de olsa katkı sağlayabilirsek ne mutlu bizlere.

image
image
image
image
image
image
image
image