OKULLARIMIZ

 
 
A | a
title

Garip ve Zeycan Yıldırım Vakfı sosyal sorumluluk projeleri kapsamında öncelikli tercihi eğitim ve eğitim yapıları olmuştur.

Bugüne kadar bu kapsamda hizmete girmiş okullar aşağıdadır. 

Samsun Garip - Zeycan Yıldırım Fen Lisesi:

image

Samsun Atakum merkezde bulunan Garip -Zeycan Yıldırım Fen Lisesi inşaatımız 2007 yılında tamamlanıp Milli Eğitim Bakanlığı’na hibe edilmiştir. 10 dönümlük bir alana sahip olan okulda 20 derslik, 7 Laboratuvar, 1 kütüphane, 1 konferans salonu, 1 yemekhane mevcuttur. Okula bitişik olarak 180 öğrenci kapasiteli bir yurt binası da bulunmaktadır.

Elazığ Zeycan Yıldırım Endüstri Meslek Lisesi:

image

Elazığ ili O.S.B kampüsü içerisinde  ‘’ Eğitime %100 Destek Kampanyası’’ kapsamında Etikrom A.Ş. ile Elazığ Valiliği  arasında 2015 yılında imzalanan protokol ile  endüstri ve teknik meslek fonksiyonlu 24 derslikli lise tasarım ve inşaatı çalışmalarına başlanmıştır. İnşaat çalışmaları 2006 yılı sonunda  bitirilmiş, Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğünce geçici kabulü yaptırılmıştır.

10.000, m2 kapalı alana sahip olan lise binasında 24 derslik, 8 adet laboratuvar, 473 kişi kapasiteli konferans salonu, kapalı spor salonu, masa tenisi salonu, sığınak, kütüphane, kulüp odaları, mutfak, kantin, yemek salonu, atölye, kapalı ve açık teneffüs alanları, yönetim ve servis bölümleri yer almaktadır. Protokol içeriği ve gereğince eksiksiz olarak bitirilen binada 2016 eğitim yarı yılı itibari ile eğitim öğretime başlanmıştır.

Yılport Lojistik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi:

image

Kocaeli ili Dilovası ilçesinde ‘’ Eğitime %100 Destek Kampanyası’’ kapsamında Yılport Konteyner Terminali ve Liman İşletmeleri A.Ş. ile Kocaeli Valiliği  arasında 12.05.2012 tarihinde imzalanan protokol ile lojistik endüstri ve teknik meslek fonksiyonlu 24 derslikli lise tasarım ve inşaatı çalışmalarına başlanmıştır. 2015 yılında uygun kamusal arsanın tahsisi ile başlayan inşaat çalışmaları 2017 yılı başında bitirilmiş, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce geçici kabulü yaptırılmıştır.

11.000, m2 kapalı alana sahip olan lise binasında 24 derslik, 8 adet laboratuvar, 473 kişi kapasiteli konferans salonu, kapalı spor salonu, masa tenisi salonu, sığınak, kütüphane, kulüp odaları, mutfak, kantin, yemek salonu, atölye binası, 3 adet atölye binası dersliği, kapalı ve açık teneffüs alanları, yönetim ve servis bölümleri yer almaktadır.

İnşaat, konum, proje, yapım kalitesinin üst seviyede gerçekleştirilmiş olması üzerine eğitim öğretime açılmadan okulun statüsü norm okul seviyesine çıkarılmış, bu doğrultuda ek protokol imzalanmıştır. Okulumuz 2017 – 2018 eğitim yılında öğrenci kabulüne başlayacaktır.

Hedefimiz, vakıf tarafından büyük bir özveri ve kapsamlı bir planlamayla meydana getirilen kalıcı eserlerin yaşatılmasını ve her zaman için sundukları hizmet kalitesinin en üst seviyede olmasını sağlamak üzere, işletme sorumluluğunu da üstlenmektir.  Bu surette, meydana getirilmiş ve vakfımızın adını taşıyacak olan bu eserler her zaman için örnek olacak ve toplumsal duyarlılık bilincinin gelecek nesillere aktarılmasını sağlayacak, Türkiye’nin daha hızlı bir şekilde gelişimine ve itibarının her alanda artmasına  destek olacaktır.